Hangi koşullarda iade talebi oluşturulabilir?

Şu tarihte değiştirildi Sal, 4 Haz şunda: 9:09 AM

Ürün fotoğraflardaki gibi değilse ya da belirtilmeyen bir hasarı varsa "İade Talep Et" butonu aracılığıyla iade sürecini başlatılabilir. Tamamlandı durumunda olan siparişler için iade talebi oluşturulamamaktadır.


  • İkinci el satışın doğası gereği ürünün beğenilmemesi veya bedeninin olmaması nedeniyle sipariş iadesi yapılamaz. Dilersen almış olduğun ürünleri Dolap üzerinden kolayca satışa çıkarabilirsin.

  • Siparişin ulaştığında satıcının belirtmemiş olduğu bir kusur fark edilirsen bunu gidermeye çalışmak için (yıkama, tadilat, kullanma vb.) işlem uygulandığı takdirde iade talebi kabul edilmeyecektir. İade talebinin onaylanması için ürünün teslim alındığı koşullarda iade talebi oluşturulmalıdır.

  • Yeni ve etiketli olarak satışta bulunan ürünlerde satıcı aksini belirtmediği sürece belge ve faturası bulunan ürünlerin replika olduğu düşünülmesi halinde satıcı beyanının aksini ispatlar belge sunulması ile iade talebi oluşturulabilir. Satıcının satın alma öncesinde ürünün belge ve fatura ile desteklenemeyeceği beyan etmesine rağmen satın alınan ürünlerde replika sebebiyle iade talebi oluşturulamamaktadır.

  • Bir ürünün farklı renk, cilt ya da desen vb. varyantları tek seferde satın alındığında ürünler içerisinde bulunan tüm varyantların detaylıca incelenmesi gerekirse satıcıyla yorumlar aracılığıyla iletişime geçerek sorular iletilmelidir. Satıcının ürünlerin varyantlarında farklılık tespit edilmesi ve bu farklılığın belgelenmesi halinde iade talebi oluşturulabilir.

  • Elektronik kategorisinden satın alınan ürünlerde teknik özelliklerin kontrol edilmesi amacıyla ürünün açılması (parçalama/demonte etme) sonrası iade talebi oluşturulamamaktadır.


İade süreciyle ilgili daha fazla bilgi almak için diğer makalelerimizi de okuyabilirsin.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız