Dolap'ta sepet kullanımı

Şu tarihte değiştirildi Prş, 30 Mayıs şunda: 12:20 PM

Dolap’ta alıcılar aynı satıcıdan yapacakları alışverişlerde 5 ürüne kadar sepet oluşturabilir ve tüm ürünler için tek kargo ücreti ödeyerek sipariş verebilir.

 

Oluşturulan sepetteki ürünlerin hizmet bedelleri, her bir ürün için ayrı hesaplanır. Hizmet bedeli miktarı, toplam sepet tutarı üzerinden hesaplanmaz.

 

Dinamik kargo modeliyle sepet kargo tutarı nasıl hesaplanır?

  • Sepetinde aynı kargo paketi büyüklüğünde olan 3 ve üzeri ürünün varsa kargo paketin bir üst kargo paketi olarak belirlenir ve fiyatlanır.

  • Sepetinde 2 küçük paket 1 de orta paket ürünün varsa kargo paketin büyük desili kargo paketi olarak belirlenir ve fiyatlanır.

  • Sepetinde 1 küçük 1 orta paket ürün varsa kargo paketin orta paket olarak belirlenir ve fiyatlanır.

  • Sepetinde 2 ya da 3 farklı boyutta kargo paketi bulunuyorsa sepetteki en büyük kargo paketi olarak belirlenir ve fiyatlanır.

Kargo ücretlerine "Dolap'ta kargo ücretleri" makalemizden ulaşabilirsin.

 

Not: Eğer sepetinde bir tane kargo bedava ürün varsa sepet kargo ücreti satıcı öder şekilde güncellenir.

 

Aynı alıcıya birden fazla ürünü nasıl kargolayabilirim?

Eğer alıcı siparişlerini sepet kullanarak verdiyse her ürün için ayrı kargo kodu oluşturamazsın. Tek sepette sattığın birden fazla ürünü, Dolap üzerinden alacağın kargo kodunu kullanarak tek pakette kargo görevlisine teslim etmelisin.

 

Birden farklı sepette satış yaptıysan oluşan farklı kampanya kodlarını doğru paket ile eşleştirerek kargo görevlisine teslim etmelisin.

 

Farklı satıcılardan ürünleri sepete ekleyebilir miyim? 

Sepetine farklı satıcılardan toplamda 25 ürün ekleyebilirsin. Sepetindeki tüm ürünleri aynı anda alman mümkün değil. Ödeme aşamasında yalnızca bir satıcıdan en fazla 5 ürün ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsin.

 

Sepetteki ürünlerimi nasıl silebilirim?

Sepetine eklediğin ürünleri sola doğru sürükleyerek sepetinden çıkartabilirsin.

 

İndirim kuponlarını sepette nasıl kullanabilirim?

Sepetinde en fazla bir tane Dolap kuponu kullanabilirsin. Kupon sepetindeki ilgili ürünlerden birine otomatik olarak uygulanır. Eğer kupon uygulanan ürünü iade edersen kullandığın kuponun iade edilmez.
 

Sepet’te taksit yapabilir miyim?

Yasal düzenlemelere (Elektronik vb.) tabi olmayan siparişlerin için sepet tutarını taksitlendirebilirsin. Eğer sepetinde yasal düzenlemeler nedeniyle kısıtlı taksit imkanı sunan ürünler varsa tüm sepet tutarını kısıtlı ürünün taksit sayısı kadar taksitlendirebilirsin.

 

Sepet ile aldığım ürünleri iptal edebilir miyim?

Bir satıcıdan almış olduğun sepetteki ürünlerini tek olarak iptal edemezsin. Fakat bir satıcından sepetine ekleyerek tek seferde aldığın ürünlerin tümü için iptal talebinde bulunabilirsin.

 

Sepetle yapılan alışverişlerde iade yapabilir miyim?

Sepetindeki ürünlerin teslim edildikten sonra tüm ürünlerini inceleyerek iade edilecek ürünler için tek seferde iade talebi oluşturabilirsin. 

 

Örneğin; sepette 5 ürün aldıysan 2 ürün için iade talebi oluşturduktan sonra aynı sepet ürünleri için bir iade talebi daha oluşturamazsın.

 

Alıcının iade talep ettiği ürünler arasında satıcı farklı işlemler  yapabilir mi?

Hayır. Satıcı iade talep edilen tüm ürünler için kabul veya itiraz işlemi gerçekleştirebilir. Satıcının yaptığı bu işlemlerden sonra süreç her zamanki gibi devam eder. İtiraz edilen iade talepleri ekibimiz tarafından değerlendirmeye alınır.

 

2 ürünüm için iade talebi geldi. Sadece birini kabul etmek istiyorum, yapabilir miyim?

Hayır. İade talep edilen ürünler için kabul ya da itiraz işlemi 2 ürün için de geçerli olacak. Sürecin sağlıklı analizi için tekil inceleme henüz yapamıyoruz. İlerleyen dönemlerde geliştirmelerimiz devam edecek.

 

İade talebi onaylanan ürünlerin para iadesini ne zaman alabilirim?

İade ürünler, satıcıya teslim edildiğinde, satıcı iade ürünü / ürünleri teslim aldım seçeneğini işaretleyerek iade sürecini sonlandırabilir. Teslim aldığını belirtmeyen satıcılar için, kargolandığı tarih itibariyle işlem 4 iş günü sonunda otomatik olarak tamamlandı statüsüne geçer. İadesi tamamlanan ürünlerin para iadesi hizmet bedeli hariç tutularak alıcıya aktarılır.

 

İade talebi tamamlanan ürünlerin para iadesi nasıl yapılacak?

Siparişindeki ürünlerin tamamını iade ettiğinde alınan hizmet bedelinin tamamı veya belirlenen orandaki kısmı iade edilmez. İade tutarlarına "İade edilen tutar neden daha düşük?" makalemizden ulaşabilirsin.


Kredi kartları ile yapılan ödemelerde iade işlemleri 1-3 iş günü içerisinde, bankamatik (debit) kartlar ile yapılan ödemelerde iade işlemleri 7-14 iş günü içerisinde kart hesabına yansımaktadır.

 

Eğer ödeme aşamasında dolap hesap ve kredi kartı kullanılmışsa iade tamamlandıktan sonra dolap hesabından kullanmış olduğun miktar hesabına yatırılır. Eğer hesabına yatırılan tutar iade ücreti karşılamazsa kalan tutar satınalma aşamasında kullandığın banka kartı veya kredi kartına kart türüne bağlı olarak 1-14 iş günü içinde iade edilir.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız