Bireysel satıcılar için doğrulama işlemleri

Şu tarihte değiştirildi Mon, 20 May 2024 şunda: 05:10 PM

İlgili yasal düzenleme gereği Dolap'ta satış yapılabilmesi için kullanıcıların bilgilerini doğrulaması gerekir. Satıcı bilgilerini doğrulamak için Dolap > Hesabım > Satıcı Doğrulama adımlarını izlemelisin.


Bilgileri doğrulanmayan kullanıcıların ürünlerine alıcıların erişimi sonlanacaktır ancak kullanıcı bilgilerini doğrulamak oldukça kolay! Dolap'ta yer alan bilgilerini 2 aşamada nasıl doğrulayabileceğini birlikte keşfedelim!


Not: Eğer Dolap'ta bir şirket (Şahıs, LTD. veya Anonim) olarak faaliyet gösteriyorsan "Şirket bilgilerimi nasıl doğrulayabilirim?" makalemizi okuyabilirsin.


Bu süreçte soruların olursa veya herhangi bir sorun yaşarsan canlı destek birimimize ulaşabilirsin. Canlı desteğe ulaşmak için sırasıyla Hesabım > Dolap Destek > Dodo tıklamalarını yapabilirsin.


Dolap Destek hafta içi ve cumartesi günleri 8.30-21.00 saatleri arasında, pazar günü ise 12.00-18.00 saatleri arasında canlı yardım hizmet sunmaktadır.


1. Fatura ve IBAN Bilgileri

1.1.Bireysel kullanıcı ve şirket ayrımı

Bir şirket (şahıs veya limited/anonim) olarak faaliyet göstermeyen kullanıcılar "Bireysel" seçeneğini seçmelidir. Eğer bir şahıs veya limited/anonim şirketi olarak faaliyet göstereceksen "Şirket bilgilerimi nasıl doğrulayabilirim?" makalemizi okuyabilirsin.


1.2. Adres & Fatura Adresi

Adres bilgilerin fatura için yasal gerekliliğin yanısıra siparişlerinin gönderimlerinde de kullanılır. Bu nedenle adresinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gerekir.


1.3. IBAN sahibi ve IBAN No. bilgileri

Bu alanda verdiğin ad soyad bilgileri ile eklediğin IBAN numarasının sahibinin bilgileri birebir eşleşmelidir. Hatalı bilgi girişlerinde doğrulama sorunu yaşanabileceği gibi kazancını banka hesabına transfer etmek istediğinde de sorun yaşayarak işlemini gerçekleştiremezsin.


Bu bilgileri girdikten sonra "Kaydet" butonuna tıklayarak altta yer alan "Satıcı doğrulama" bölümüne geçebilirsin.


2. Satıcı Doğrulama

2.1. Kimlik Bilgileri

Ad ve soyad bilgilerini eklemelisin. Buradaki bilgilerin, nüfus cüzdanında yer aldığı haliyle girilmelidir. Aksi takdirde hata alacak ve doğrulama işlemini tamamlayamayacaksın.


2.2. İkâmet Edilen İl

Resmî ikâmetinin olduğu ili seçmelisin.


2.3. İletişim Bilgileri

Telefon numarası

Telefon numaranı girdikten sonra gelecek SMS'te yer alan doğrulama kodu ile telefon numaranı doğrulayabilirsin.


E-posta

E-posta adresini girdikten sonra sana e-posta adresini doğrulaman için bir e-posta göndereceğiz. Burada yer alan linke tıklayarak e-posta adresini doğrulayabilirsin. Eğer gelen kutunda gönderdiğimiz doğrulama e-postasını göremiyorsan "Gereksiz/Spam/Junk" gibi adlandırılabilen klasörleri de kontrol etmeyi unutma.


Bu bölümdeki bilgilerini girdikten sonra "Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ni okudum, anladım." açıklamasındaki kutucuğa tıklayarak E-Devlet ile bilgilerini doğrulamalısın.


Önemli not: E-Devlet'e ilettiğiniz bilgiler Dolap tarafından görüntülenmemektedir. Sadece yasal süreçler gereği bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız