Tacir katılım koşulları

Şu tarihte değiştirildi Sal, 11 Haz şunda: 3:53 PM

Üye Olmak

Dolap'ta Butik açmak ücretsizdir ve Dolap Butik Programı'nda yer alabilmek için Şahıs veya Anonim/Limited Şirketi olmak gerekir.

 

Başvuru formundaki bilgileri doldurduktan sonra ilgili belgeleri butik@dolap.com adresine göndermen yeterli olacak. Belgelerini inceleyip kaydını onayladığımızda, butik gibi satış yapabileceksin.

 

Gerekli Belgeler

  • Vergi Levhası
  • İmza Sirküleri
  • Faaliyet Belgesi (şahıs şirketi dışındakiler)
  • Ticari Sicil Belgesi (şahıs şirketi dışındakiler)

Satıcı Koruma Hizmeti

Dolap'a ürün yüklemek tamamen ücretsizdir ve sadece tamamlanan siparişler için ücret ödersin. Ücretler hakkında detaylı bilgi almak için "Dolap'ta Alıcı & Satıcı Koruma Hizmeti" makalemizi okuyabilirsin.


İlan Yayınlama Kuralları

  • Dolap’ta satış yapacağın her ürün için yeni bir ilan oluşturmalısın. Aynı ürünün farklı renkleri ve bedenleri için ayrı ilanlar açmalısın.
  • Eklediğin fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görsellerine yer vermemelisin. 
  • Ürünler için satış fiyatını KDV dahil olarak belirtmelisin.


Dolap üzerinden gerçekleştirilen butik satışları e-ticaret kanunu hükümlerine tabii olacaktır. Bu nedenle tüm satışlarda fatura kesilmesi, müşterilerin yasal cayma hakkını kullanması gibi konular e-ticaret kanunlarına uymak senin yükümlülüğünde olacak. 

 

Dolap üzerinden gerçekleştirilen butik satışları e-ticaret kanunu hükümlerine tabi olacaktır. Bu nedenle yapılan tüm alışverişlerde fatura kesilmesi gerekmektedir. 

 

"Kurumsal Üye", "Portal" dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin "Portal" üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin, yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız