Siparişimi nasıl göndereceğim?

Şu tarihte değiştirildi Wed, 29 May 2024 şunda: 04:27 PM

Sadece iki adımda siparişini kolaylıkla gönderebilirsin.


1. Kargo kodu oluşturma

Bir sipariş aldıktan sonra yapman gereken ilk işlem kargo kodu oluşturmak. Kargo kodu oluşturabilmek için daha önce kullanıcı bilgilerini doğrulamış olman gerekiyor. Eğer kullanıcı bilgilerini doğrulamadıysan bunu nasıl yapabileceğini "Kullanıcı bilgilerimi nasıl doğrulayabilirim?" makalemizden öğrenebilirsin.


Kullanıcı bilgilerini doğruladıktan sonra kargo kodunu alabilirsin. Bunun için kargonu nasıl göndereceğini seçmelisin. Seçimini nasıl yapacağının cevabını "Kargo seçim modeli" makalemizde bulabilirsin.


2. Gönderinin taşıyıcıya teslimi

Oluşturmuş olduğun kargo kodunu, Dolap gönderisi olduğunu söyleyerek kargo firmasının görevlisine söylemen ve paketini görevliye teslim etmen yeterli. Artık gönderinin alıcıya ulaşması için beklemen yeterli.


Geriye bir tek kazancını almak kaldı. Konuyla ilgili olarak "Kazancımı ne zaman alırım?" makalemizi okuyabilirsin.


Siparişimi göndermek için sürem var mı?

Evet, siparişini sipariş oluşma tarihinden itibaren 4 iş günü içinde göndermelisin. Aksi halde alıcıya siparişini koşulsuz iptal etme hakkı tanınır.


Gönderim için ayrıca ödeme yapmam gerekiyor mu?

Hayır, kargo ücreti sipariş oluşturulduğunda tahsil edilir ve kargo görevlisine paketini teslim ederken ayrıca ücret ödemezsin. Eğer seçtiğin kargo firmasının ek ücretli bir bedeli var ise siparişin tamamlandıktan sonra kazancından düşülerek kalan tutar Dolap Bakiyem'e aktarılır.


Siparişimin taşıma durumunu nasıl takip edebilirim?

Siparişinin detay ekranın yer alan kargo takip numarası aracılığıyla siparişinin kargo hareketlerini görüntüleyebilirsin.

Bu makale sizin için faydalı oldu mu?

Harika!

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Üzgünüz! Size yardımcı olamadık

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz

Bu makaleyi nasıl iyileştirebileceğimizi bize bildirin!

Nedenlerden en az birini seçin

Geri bildirim gönderildi

Çabanızı takdir ediyoruz ve makaleyi düzeltmeye çalışacağız